Start
Apel o pomoc dla ofiar wojny
My, niżej podpisani zwracamy się z apelem o solidarność i pomoc w ratowaniu życia ludzkiego w ogarniętej wojną Syrii. Brutalna i krwawa wojna w Syrii tocząca się od marca 2011 roku pochłonęła ok. 70 tys. cywilnych ofiar zabitych w bombardowaniach, ostrzelaniach i zamachach bombowych. Ofiary przemocy to przede wszystkim dzieci, kobiety i ludzie starsi. Nie możemy pozostać obojętni na cierpienia ludności cywilnej.


4 miliony Syryjczyków oczekuje naszej pomocy, w tym 2 miliony osób, które musiały opuścić swoje domy z powodu konfliktu zbrojnego. Prawie milion osób uciekło przed skutkami wojny do pobliskich krajów wegetując w przygranicznych obozach dla uchodźców lub u rodzin. Prawie 80 procent wszystkich uchodźców to kobiety i dzieci. W tej dramatycznej sytuacji potrzebują naszej solidarnej pomocy. 

Dzisiaj codzienność w Syrii to nasilone ataki na ludność cywilną, brak środków opatrunkowych, leków, żywności i ciepłej odzieży, życie w ruinach domów bez ogrzewania i możliwości przygotowania ciepłego posiłku, bez dostępu do wody. Miasta syryjskie takie jak Damaszek, Aleppo, Homs, Hims, Idlib, Latakia i wiele innych to całe dzielnice ruin pozbawionych elektryczności i paliwa. Szpitale i ośrodki zdrowia są zniszczone i okupowane przez wojska. Wstrzymanie produkcji leków i brak ich dostaw powodują zgony z powodu uleczalnych chorób. Szczególnie dramatyczna jest sytuacja matek karmiących, które z powodu stresu i niedożywienia nie mają pokarmu. Coraz więcej dzieci ma objawy ostrego niedożywienia.

Sytuacja w Syrii osiągnęła już stan katastrofy humanitarnej. Każdy dzień czekania na pomoc to dla Syryjczyków kolejny dzień walki o przeżycie, kolejny dzień grzebania ofiar, które umarły z  powodu odniesionych ran, czy chorób.
Nie chcemy pozwolić na to, żeby Syryjczycy czuli się narodem zapomnianym. Bez naszego zaangażowania i pomocy wojna bedzie pochłaniała kolejne ofiary. Apelujemy o solidarność i wsparcie działań na rzecz pomocy cywilnym ofiarom konfliktu w Syrii.

Liczy się każdy dzień. Pomóż! Wpłać dowolną kwotę na konto w banku BPH S.A. 32 1060 0076 0000 3310 0018 2891 z dopiskiem Syria lub zostań członkiem Klubu PAH SOS, by regularnie wspierać działania PAH w krajach dotkniętych przez kryzysy humanitarne.

Władysław Bartoszewski
Adam Boniecki
Jerzy Buzek
Kardynał Stanisław Dziwisz
Anna Dymna
Agnieszka Holland
Krystyna Janda
Wojciech Kilar
Ojciec Jan Andrzej Kłoczowski
Stanisław Kracik
Aleksander Kwaśniewski
Tadeusz Mazowiecki
Adam Michnik
Kardynał Kazimierz Nycz
Janina Ochojska – Okońska
Jerzy Owsiak
Elżbieta i Krzysztof Pendereccy
Adam Daniel Rotfeld
Andrzej Rzepliński
Sławomir Sierakowski
Magdalena Środa
Andrzej Wajda
Lech Wałęsa

Więcej informacji: http://www.pah.org.pl/nasze-dzialania/19/4622/dotarlismy_z_pomoca_do_syryjczykow

 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | pomoc dla biznesu | syria.pl