Start arrow Użyteczne informacje arrow Wiza oraz przepisy wjazdowe
Wiza oraz przepisy wjazdowe
Polacy powinni ubiegać się o wizy pobytowe i tranzytowe w Ambasadzie Syrii w Warszawie. Osoby udające się do Jordanii mogą otrzymać wizy na granicy jordańsko-syryjskiej lub w przedstawicielstwie tego kraju w Damaszku.
Cudzoziemcy wjeżdżający z terenu Syrii do Iraku muszą uzyskać odpowiednie zezwolenie w tutejszym biurze imigracyjnym; należy wówczas podać nazwę przejścia granicznego, przez które zamierza się opuścić Syrię.
Z uwagi na zdarzające się problemy z uzyskaniem wizy wjazdowej do Libanu (np. kobiety poniżej 30. roku życia) oraz brak libańskiej placówki dyplomatycznej w Syrii wskazane jest ubieganie się o wizę w Ambasadzie Libanu w Warszawie.
Do wjazdu na terytorium Syrii uprawnia paszport ważny minimum 6 miesięcy. Przy wjeździe nie ma obowiązku okazania biletu powrotnego, nie ma również wymagań dotyczących posiadania określonej kwoty pie­niędzy na pobyt.
Przed przekroczeniem granicy należy upewnić się, czy w paszporcie nie widnieją wizy, pieczątki bądź inne wpisy świadczące o jakimkolwiek związku z Izraelem (dotyczy to również wszelkich przedmiotów mających związek z tym krajem - rachunków, biletów komunikacji miejskiej itp.), ponieważ grozi to zawróceniem z granicy.
Od podróżujących drogą lotniczą pobierana jest opłata w wysokości 200 SYP.

Źródło: MSZ
 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | pomoc dla biznesu | syria.pl