Start arrow Użyteczne informacje arrow Podróżowanie po kraju
Podróżowanie po kraju
Poza licznymi strefami wojskowymi po Syrii można podróżować bez ograniczeń.
Niezbędny jest ważny dokument tożsamości (np. paszport z ważną wizą oraz stemplem z przejścia granicznego). Wykluczone jest podróżowanie bez specjalnej przepustki na Wzgórza Golan i przebywanie w ok. 40-kilometrowym pasie bezpieczeństwa wzdłuż granicy z Izraelem.

W większych miastach i strefach podmiejskich opłaca się korzystać z licznych oraz tanich taksówek – koszt kilkukilometrowego przejazdu wynosi średnio ok. 50 SYP. Bardzo tania, choć mało wygodna jest komunikacja minibusami (za jeden przejazd, bez względu na dystans, płaci się 5 SYP). Dobrze funkcjonuje dalekobieżna komunikacja autobusowa, a opłaty za przejazd nie są wygórowane (na trasie 300 km – ok. 300 SYP). Pomiędzy większymi miastami funkcjonuje także kolej (koszt przejazdu nieco niższy od kosztu przejazdu autobusem).

W przypadku niekorzystania ze środków komunikacji (np. podróży autostopem) odradzamy dłuższe, piesze wędrówki poza miastami, gdyż można zostać zatrzymanym przez patrol policyjny i oskarżonym o włóczęgostwo, co grozi nawet wydaleniem z kraju.

Źródło: MSZ
 
hotele | noclegi | wakacje | pobyty | pomoc dla biznesu | syria.pl